Click Here!




Trust 100V és Trust 1620W
Vezeték-nélküli hang- és képátvivő rendszer

Tapasztalatok - képminőség - 1620W
Az 1620W egy kicsit "komolyabb" készülék, mint a 100V, és talán a bonyolultságnak köszönhető, hogy itt kicsivel több gondunk lehet.

 

Az adó és a vevő csatlakozói
(Kattints rá a nagyításhoz!)


A telepítésről szóló részben már említettem, hogy az adó bekötésénél több lehetőségünk is adódik. Először is nézzük a VGA bekötést:
A mellékelt átkötőkábel tulajdonképpen megcsapolja a videokártyából érkező jelet, és ezt vezeti el az adóhoz. A kábel speciális kialakításának köszönhetően a monitor is ide csatlakozik. Ennek megvan az a hátránya, hogy a jel minősége egy kicsit romlik (sőt, nagyobb felbontáson, nagyobb képfrissítésnél jobban). Ez ahhoz hasonlítható, mint amikor a korai 3dfx kártyák is hasonló módon csatlakoztak a rendszerhez. Ugyanakkor sok videokártyánál megvan az a lehetőségünk, hogy a másodlagos VGA kimenetre kapcsoljuk az adót, az elsődlegeshez pedig a monitort: ekkor semmilyen képminőség romlásra nem kell számítanunk. Ugyanakkor ha a kártyán DVI átalakítóval csatlakozik az adóhoz, akkor legfeljebb 75 Hz-es (nagy felbontásnál csak 60 Hz-es) képfrissítést állíthatunk be a másodlagos kimeneten. Ha ide nem csatlakoztatunk még egy monitort, akkor ez nem okoz gondot. A DVI-s átalakítóval még sem ajánlom a csatlakoztatást, mert nem túl esztétikus, ráadásul a képminőség drasztikusan romlik, ha ezt a jelet még a monitorba is továbbvezetjük... Inkább a monitort csatlakoztassuk ide, és a "sima" VGA kimenetre az adót. (A maximális felbontás 1600x1200 pixel.)


A DVI átalakító alkalmazása kicsit hátrányos...

Az 1620W egy igen fontos szolgáltatásáról még nem is esett egyetlen szó sem: a készülék képes a VGA jelből S-video és kompozit jelet előállítani, amit az adó kimenetein keresztül közvetlenül a megjelenítőre kapcsolhatunk.


Nagy felbontásban szellemképes a kép a lopókábel miatt

A számítógép hangját a mellékelt audiokábellel köthetjük a hangkártyától az adóhoz. Ha videó vagy más készülék hangját szeretnénk átküldeni, akkor szükségünk lesz az RCA-jack átalakítóra.

Az adón találunk jó néhány gombot:

  • Menu: a készülék beállító menüje jelenik meg a kimeneten (a vevő kimenetén). Beállíthatóak a színek, a fényerő, a villogásszűrő, a TV-rendszer, a kép vízszintes és függőleges mérete, az OSD színe, a kimeneti videoszabvány (PAL vagy NTSC) valamint kimerevíthető a kép.

  • Zoom: a VGA kép felnagyítható. A Position feliratú nyilakkal mozoghatunk a felnagyított képen.

  • Fine Tune: a kép finomhangolható, tisztítható.

  • Save: a beállításokat menthetjük el.

  • Video Source: választhatunk a VGA és a kompozit bemenet között.

  • Power: ki/bekapcsolás.


A kezelés nem túl bonyolult
(Kattints rá a nagyításhoz!)

Egyébként ebből a szempontból a kézikönnyvel nem vagyok kibékülve, mert egy kicsit szűkszavú. Pl. a finomhangoló gomb magyarázata: a kép finomhangolására szolgál...

Lássuk a konverter által szolgáltatott képeket 1024x768-as felbontásban: kompozit kimenet, S-Video kimenet

A két kimenet minősége jónak mondható, bár az jól látszik, hogy az ASUS kártyája igen jó képet biztosít a jó minőségű Philips TV-chipnek köszönhetően. Az ASUS képe valamivel élesebb és világosabb, bár ez utóbbi finomhangolható az 1620W menüjében.

Az 1620W vevőjének képének színtelítettsége jobb, mint a 100V-jé, de valamivel életlenebb, a kontraszt rosszabb. Itt is meg kell jegyeznem, hogy televízión keresztül sokkal kevésbé látszik a különbség a két készülék és a közvetlen kábeles kapcsolat között. A függőleges vonalak a TV-n teljesen egyenesek, tehát sajnos a digitalizálás következménye a girbe-gurbaság.

 


 

Legfrissebb fórumtémák

 
[an error occurred while processing this directive]
 

 

Copyright: Fellpack Kft. 2000-2023. Minden jog fenntartva.

Médiaajánlat